12.07.2020

Druhé vydání knihy „Ať jsme všichni Spotify“

Nová verze knihy „Ať jsme všichni Spotify: zkušenosti z agilních transformací“ je venku! Bylo to trochu ve stylu „káže vodu, ale pije víno“ 🙂 Rozdělal jsem paralelně několik částí a kapitol, místo abych publikoval postupně některé z nich hotové. Nakonec jsem dokončil jen některé, aby šla nová verze ven a další budou následovat. Sice to není vzorová ukázka inkrementální tvorby, ale aspoň se vám to bude ucelené lépe číst.

Vypadá to, že sem si na vydávání nových verzí nějak oblíbil církvení svátky vždy po výletech do zasněžených hor 🙂 První verze vyšla na Tři krále (6.1.) po skvělém skialpování v domácích Beskydech. Druhá verze na Jana Husa (6.7.) po ledovcových tůrách v Alpách 🙂 Slibuji, že mrknu na další zajímavý svátek 6. nějaký brzký měsíc a zase někam zajedu, aby mohla vzniknout další verze z nachystaných témat 🙂

A co že je nového v druhé verzi?

  • Kapitola 1: Rozpracováno a doplněno vysvětlení, proč je agilní transformace tak těžká (odlišné mentální modely vnímání světa), doplněno nové cvičení na domněnky a mentální modely a také příklady několika typických konfliktů v těchto modelech mezi agilním a tradičním myšlením.
  • Zcela nová kapitola 4: Provozní model agility (existuje nějaký? evoluce organizačních struktur během transformace, optimalizace směrem k hodnotě s minimem závislostí, role frameworků, různé modely organizačních struktur v agilitě a jejich evoluce).
  • Kapitola 5: úpravy (OKR dány do samostatné kapitoly a rozšířena kapitola 5.13 Inovace o to, co vše lze dělat v časech krize a těžit z toho).
  • Zcela nová kapitola 6 pak pojednává o OKR (co to jsou OKR, rozdíl mezi OKR a KPI, jak na implementaci, základní governance OKR), protože je o toto téma poslední dobou velký zájem (řešili jsme je na všech našich posledních akcích) a také se ne vždy daří OKR ve firmách implementovat. Často je to právě z důvodu roubování na tradiční myšlení, napojení na bonusy či jen doplnění dalších priorit k existujícím 23 prioritám 1.

Pokud jste si koupili verzi 1, dostali jste notifikaci na email, kterým jste se registrovali a můžete si z LeanPub již stáhnout novou verzi. Pokud první verzi nemáte a zaujal vás obsah, můžete si na LeanPub koupit přímo verzi 2 (188 stran v pdf verzi, najdete zde i obsah knihy a popis).

Díky všem za dosavadní zpětnou vazbu, snažil jsem se připomínky a nápady zapracovat.

Přeji všem pěkné počtení verze 2.

Máte k tomu co říct?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *