Novinky a info

Smyslem tohoto blogu je sdílení. Snažím se sdílet vzory (patterns) i konkrétní příběhy, myšlenky a nové směry, ale také problémy se kterými se ve firmách a svých projektech setkávám a jejich řešení v oblastech:

 • vedení firem a lidí,
 • podpory a provázanosti byznysu s IT (Agile, Lean, ITIL),
 • rozjezdu a růstu podnikání (inovace, startupy).

blogu a mezi elektronickými knihami můžete nalézt inspiraci nebo konkrétní odpovědi na vaše otázky, které se neomezují na technologický nebo procesní pohled, ale přináší vhled také do lidských a soft aspektů vedení lidí, řízení firem, vývoje a provozu IT či manažerskou perspektivu. K dispozici jsou vám také šablony a checklisty a workshopy.


Moje nejbližší aktuální plánované workshopy najdete na webu Aguarra (sekce školení) nebo Viva Ostrava.


images          Komentujeme na Twitteru:Problematika diskutovaná na tomto blogu a průřez naší práce je také popsán v knize, kterou vydalo vydavatelství Grada (2011). Obsah a motivace knihy jsou dostupné ke stažení (pdf, 160 kB). Náhled do knihy je možný pomocí Google preview. Můžete si také přečíst rozsáhlou recenzi od docenta Katolického, který je internetovým publicistou a provozuje server AKA-MONITOR.

Pokud jste nenašli odpovědi na vaše otázky, dejte nám prosím vědět, abychom mohli o vašem tématu napsat, doplnit šablony, zmínit zkušenosti. Každá zkušenost, kontext diskutovaného problému a vhodná řešení jsou jiná, proto jsme možná váš problém nezmínili nebo u vás popsané řešení nefungovalo.


Kdo stojí za tímto webem a proč to dělám?

Jarek Procházka, PhD.

+420 603 782 728

Nerozlišuji hraní, práci, zábavu a volno. Vše co dělám, dělám proto, že mě to naplňuje a baví a nebo mi to jde 🙂 … Snažím se tvořit si život a práci tak, aby mě i lidi kolem maximálně bavila. Proto i lidé, kterým pomáhám jsou kreativní a hraví, snažící se zlepšit svoje pracovní prostředí a produkty.ja vysmaty

 • 13 let zkušeností s vedením projektů, týmů, produktů a neziskových týmů,
 • 14 let zkušeností se školeními, vedením workshopů, koučingem a mentoringem (denní podpora implementace agilních a štíhlých praktik v týmech).
 • spoluorganizátor akcí a konferencí TEDxOstrava, kvalita ve vzdělávání, HRin.
 • 9 let zkušeností s vývojem SW (Java EE, ME, Microsoft Business Solutions, IS QI), podporou, údržbou a provozem software (informačních systémů a IT služeb).
 • 13 let zkušeností s Agile a Lean (IBM Rational Unified Process, OpenUP, Scrum, XP, Lean, vodopádem, ITIL.
 • zkušenosti z telekomunikační, bankovní, energetické a veřejné sféry u zákazníků v rámci Evropy a České republiky.
 • proškoleno kolem 3000 lidí, denní praktická spolupráce na projektech s přibližně 850 pracovníky.
 • Autor knihy Provozujte IT jinak, Grada, 2011.
 • Za dobu působení v IT jsem některé své znalosti a dovednosti podrobil certifikacím, např. (1) SEI/Carnegie Mellon University Software Architecture Professional Certificate v roce 2007 nebo (2) IBM Certified Solution Designer Rational Unified Process (RUP) v7.0 v roce 2009 či (3) Managers Certificate in IT Service Management (ITIL) v roce 2007 nebo ITIL v3 Foundation v roce 2011. (4) Prezentační, (5) mezikulturní a (6) vyjednávací dovednosti byly jedny z nejzajímavějších. Některé certifikáty jsem získal za to, že jsem na školení 2 dny neusnul (např. Certified Scrum Master v roce 2007 :)) a jiné zase byly velmi zábavné jako třeba prezentační dovednosti, vyjednávací dovednosti nebo mezikulturní dovednosti.

Naše práce a její výsledky jsou také diskutovány a akceptovány odbornou IT komunitou o čemž svědčí naše akceptované příspěvky a pozvání na prestižní mezinárodní konference (podívejte se na prezentace z European Lean IT summit 2011 či Information System Development 2010):

Workshop lector – European Lean IT Summit (Paris)

Speaking at Agilia 2013 conference

Speaking at Agilia conferences

RSDC 2009 Speaker

ICGSE 2011 Speaker + tutorial lector